TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Za nami pierwsza edycja Forum Gospodarczego Polonii Świata. Podczas dwudniowej imprezy o charakterze gospodarczym uczestnicy dyskutowali o możliwościach współpracy między polskimi a polonijnymi przedsiębiorcami. Goście, przedstawiciele Polonii, którzy przybyli do Tarnowa z 23 krajów, podkreślali, że możliwość bezpośredniego kontaktu z innymi biznesmenami i reprezentantami polskiego samorządu jest nie do przecenienia, a tego typu konferencje powinny odbywać się cyklicznie.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne mają nowego prezesa. Został nim Henryk Łabędź, długoletni szef związków zawodowych w spółce, zastępując na stanowisku Krzysztofa Jagiełłę. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 22 lipca dokonano zmian w całym zarządzie „Mechanicznych”.

Trwające w Tarnowie Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło dzisiaj, 22 lipca, niemal 130 gości z 23 krajów. Jak podkreślają jego uczestnicy, tego typu impreza jest okazją do nawiązania bezpośrednich, międzynarodowych kontaktów biznesowych. Aby w przyszłości ten kontakt ułatwić, podpisano porozumienie o współpracy między Polską Izbą Przemysłowo – Handlową a Polish American Builders Association.

Około 120 osób, przedstawicieli Polonii, weźmie udział w Forum Gospodarczym Polonii Świata, które rozpocznie się już jutro, 22 lipca, w Tarnowie o godz. 11.30. Wydarzenie w tarnowskim teatrze potrwa dwa dni, a towarzyszyć mu będą spotkania, dyskusje, a także prezentacje ofert biznesowych. 

Ponad 40 osób znalazło już zatrudnienie w tarnowskiej siedzibie firmy CCIG świadczącej usługi typu call center. Do tej grupy w najbliższym tygodniu dołączy najprawdopodobniej kolejnych kilkadziesiąt nowo zatrudnionych osób. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami przedstawicieli spółki CCIG ruszyła kolejna rekrutacja. Docelowo firma chce, by w oddziale przy ul. Kochanowskiego pracę znalazło nawet 300 osób. 

Rusza nabór wniosków do konkursu Scale UP, realizowanego w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa. Wnioski można składać od 15 lipca do 15 września do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Masz innowacyjny produkt, którym chcesz się pochwalić? Chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu biznesowym lub zawodowym? Inspirują cię nowoczesne trendy w zarządzaniu lub udoskonalaniu procesów funkcjonowania firm? A może pracujesz nad unikatowym projektem badawczo-rozwojowym? Jeśli tak, sięgnij po statuetkę Tarnowskiej Innowacji 2016. Pula nagród w konkursie to 54 tys. zł!