TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy utworzą nowe miejsca pracy lub zdecydują się ulokować biznes na specjalnie wyznaczonych terenach, będą mogli ubiegać się o zwolnienie od podatku od nieruchomości nawet przez okres pięciu lat. Podczas sesji 25 czerwca tarnowscy radni opowiedzieli się za propozycją ulg podatkowych – Należy wprowadzić takie rozwiązania, by przedsiębiorcy poczuli opiekę miasta. Sami przedsiębiorcy postulują, by stosować ulgi, bo jest im ciężko konkurować, rozwijać się bez wsparcia – podkreślał prezydent Roman Ciepiela będący inicjatorem pomysłu zwolnień podatkowych.

Za nami I Targi Inwestycyjne Aglomeracji Tarnowskiej. 24 czerwca w Sali Lustrzanej zaprezentowano wspólną ofertę inwestycyjną skierowaną do deweloperów, architektów oraz wszystkich, którzy planują inwestycje w najbliższym czasie. Wszystko po to, by przyciągnąć potencjalnych przedsiębiorców, przedstawić lokalizacje pod inwestycje liczące łącznie 750 hektarów i zachęcić ich do ulokowania biznesu w aglomeracji tarnowskiej.

Brak wykwalifikowanych specjalistów na rynku pracy to główny temat przewijający się podczas XV Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uczestnicy dyskusji panelowej zastanawiali się, jak skutecznie łączyć szkolnictwo zawodowe z oczekiwaniami pracodawców. Tradycyjnie przyznano nagrodę Inwestora Roku w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym. Laureatem tegorocznej edycji został Robert Tomasiewicz, prezes firmy elPLC działającej w obszarze mechatroniki.

Do udziału w spotkaniu z cyklu Business Dinner Day, które odbędzie się 25 czerwca, zachęca Stowarzyszenie Loża Biznesu. Przedsiębiorcy i reprezentanci organizacji pozarządowych będą mieli okazję pozyskać nowych klientów oraz nawiązać relacje biznesowe. Spotkanie będzie również szansą na zdobycie partnerów biznesowych.

Wydział Obsługi Przedsiębiorców zachęca tarnowskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w ankiecie, w której będą mogli wypowiedzieć na temat klimatu dla biznesu w naszym mieście. Badanie ma związek z powstającym Programem Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Tarnowa na lata 2015-2020.

Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw już po raz piętnasty odbędzie się w Tarnowie. – Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedział europoseł Adam Szejnfeld, gwiazda tegorocznej edycji – mówił podczas konferencji prasowej Leszek Nowicki, prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W programie konferencji przewidziano panele dyskusyjne dotyczące kształcenia zawodowego oraz efektywnego wydatkowania pieniędzy pozyskanych ze środków europejskich.

Na przełomie sierpnia i września działalność w Tarnowie rozpoczną firmy z branży informatycznej i call center. Jak informuje Tarnowski Klaster Przemysłowi budynek przy ul. Kochanowskiego, w którym ulokują się przedsiębiorcy, został zmodernizowany i jest już po odbiorach końcowych.

Już po raz 43. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej organizuje Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy. Wnioski można składać do 31 lipca. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali we wrześniu.

Do udziału w VI edycji Forum Innowacji zachęca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyć Forum Technologii Kosmicznych i Satelitarnych, które odbędzie się  17-19 czerwca w Rzeszowie.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zobowiązały się dostarczyć niemal 380 zmodyfikowanych karabinów maszynowych dla Wojska Polskiego w ciągu najbliższych czterech lat. Zgodnie z podpisaną umową przedsiębiorstwo ma zapewnić dostawę pierwszych 30 sztuk broni jeszcze w tym roku.