TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Projekt uchwały dotyczący zwolnień od podatku od nieruchomości, to propozycja prezydenta Tarnowa, która zostanie przedstawiona radnym. Ulgi mają stanowić zachętę dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na nowe inwestycje w Tarnowie. To efekt wdrożenia nowych regulacji prawnych w zakresie udzielania pomocy publicznej regionalnej na lata 2014-2020.

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet zachęca panie do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Biznes w kobiecych rękach”. Zaproszenie skierowane jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i chcą założyć swoją firmę do końca 2015 roku. Program potrwa siedem miesięcy i opiera się na: szkoleniach, doradztwie biznesowym oraz tworzeniu sieci kontaktów.

Czterdziestu przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w szkoleniu z zakresu innowacyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. Szkolenie odbyło się 23 i 24 marca w Sali Lustrzanej. Nauka przedsiębiorczości metodą symulacji to narzędzie, które mogłoby pomóc nie tylko w edukacji przedmiotu, ale i w rozwijaniu kreatywności u młodych osób – tłumaczy Bogumiła Porębska, pełnomocnik prezydenta ds. edukacji.

Wyłonienie produktu przyszłości na poziomie: jednostki naukowej, przedsiębiorcy i konsorcjum – jednostki naukowo-przedsiębiorczej to zadanie konkursu organizowanego przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego celem jest promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych wyrobów i technologii, które mają szansę wejść na polski rynek.

Firmy, które chcą zaistnieć na zachodnim rynku, mogą liczyć na współpracę partnerską, która ułatwi kontakt z potencjalnymi kontrahentami w Niemczech. W ramach współdziałania Bavaria Touristik oferuje pomoc, polegającą na świadczeniu usług dla wystawców oraz zwiedzających targi.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na 2015 rok. Pula na dofinansowanie 6 projektów wynosi 678, 4 mln zł.

Wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich to główny cel IX edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca roku. Laureaci wyłonieni w czterech kategoriach mają dać przykład efektywnych działań gospodarczych.

Ruszyła druga edycja konkursu organizowanego przez „Puls Biznesu”. Najbardziej pomysłowi mogą liczyć na nagrodę w wysokości 100 tys. zł., a także na negocjacje ze spółką VRP, która może dofinansować zwycięską inwestycję kwotą wynoszącą nawet 1 mln zł. Rejestracja biznesplanów drogą elektroniczną potrwa do 20 kwietnia.

Producenci z mikro i małych firm mogą starać się o dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z programu „Wsparcie w ramach dużego bonu”.Pieniądze na ten cel mają zostać przeznaczone na zakup usług, polegających na opracowaniu nowego wyrobu, projektu wzorniczego, nowej technologii produkcji albo na znaczącym ulepszeniu wyrobu lub technologii produkcji.

Kreatywni, niezależni twórcy gier mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Showcase India 2015, który towarzyszy targom Digital Dragons. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje produkcje gościom konferencji oraz jury podczas imprezy w Krakowie, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015. Zgłoszenia drogą elektroniczną można składać do 15 kwietnia.