TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Zakończono rozbudowę fabryki grupy Beckers w Tarnowie. Dzięki inwestycji w firmie docelowo ma pracować 80 osób, co oznacza utworzenie 30 nowych miejsc pracy. – Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na farby przemysłowe w Europie centralnej i wschodniej, trzy lata temu grupa Beckers podjęła decyzję o rozbudowie zakładu w Tarnowie. Dzięki inwestycji podwoiliśmy nasze moce produkcyjne – podkreśla Danuta Zyder, dyrektor spółki Becker Farby Przemysłowe w Tarnowie, podczas uroczystości otwarcia nowej części zakładu produkcyjnego 26 października.

Do udziału w spotkaniu dotyczącym rynku Kazachstanu zachęca Wydział Rozwoju Gospodarczego. 26 października organizatorzy projektu „Business in Małopolska” opowiedzą o potencjale młodego, rozwijającego się rynku, doradzą, jak planować biznesową współpracę. Początek o godz. 10 w Hotelu Krzyskim.

W Sali Lustrzanej można było poznać ofertę inwestycyjną gmin i miast należących do Aglomeracji Tarnowskiej. 21 października odbyły się tam II Targi Inwestycyjne Aglomeracji Tarnowskiej, podczas których inwestorzy, deweloperzy, architekci, a także wszyscy zainteresowani ulokowaniem biznesu w Tarnowie lub najbliższej okolicy mogli nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami poszczególnych gmin.

Tarnów również włączył się w VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery. W strefie przedsiębiorców DESK przy ul. Wałowej uczniowie czterech tarnowskich szkół i placówek mieli okazję spotkać się dzisiaj, 20 października, z Wojciechem Jewułą, właścicielem marki Kuźnia Fryzjerstwa Jewuła. Przedsiębiorca podpowiadał przyszłym fryzjerom, co należy zrobić, by odnieść sukces.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców zorganizowanym przez tarnowski magistrat. Chętni, którzy pojawili się wczoraj, 18 października, w Sali Lustrzanej, mieli okazję poznać możliwe formy dofinansowania, które oferuje Unia Europejska. Wydarzenie towarzyszyło Małopolskiemu Festiwalowi  Innowacji.

Jeszcze do końca października można zgłosić się do konkursu „Nakręć się na sukces”. To propozycja dla tych, którzy zdecydowali się założyć firmę lub zrealizowali projekt dzięki wsparciu ze środków europejskich. Osoby, które nakręcą filmik i pochwalą się swoim pomysłem, mają szansę na atrakcyjne nagrody, m.in. kampanię promocyjną o wartości 100 tys. złotych.

Trwają zapisy na II Targi Inwestycyjne Aglomeracji Tarnowskiej. To propozycja dla inwestorów, deweloperów, architektów oraz wszystkich zainteresowanych ulokowaniem inwestycji w Tarnowie lub okolicznych gminach. Podczas spotkania 21 października od g. 10 do 15 w Sali Lustrzanej będzie można poznać ofertę inwestycyjną, która obejmuje obszar o łącznej powierzchni niemal 780 hektarów. Początek o godz. 10.

Planujesz rozpoczęcie własnej działalności? Masz pytania dotyczące przepisów podatkowych? Jeśli tak, skorzystaj z bezpłatnych porad w siedzibie urzędu miasta. Konsultacje zaplanowano dwa razy w miesiącu. Pierwsze z nich odbędą się 2 listopada.

Spółka Control Process świętuje 25-lecie działalności. Powstała w Tarnowie firma zajmowała się początkowo projektowaniem, montażem oraz rozruchem instalacji automatyki i pomiarów. Obecnie grupa kapitałowa Control Process to kilkanaście spółek o profilu inżynieryjno – budowlanym zatrudniających około tysiąc osób w całej Polsce.

Do udziału w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców „Rozwiń swój biznes dzięki wsparciu UE” zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego magistratu. Podczas spotkania 18 października będzie można dowiedzieć się, jakie dofinansowanie można uzyskać dzięki funduszom europejskim. Początek o godz. 10 w Sali Lustrzanej.