Wieczysta zbyt mocna dla „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wieczysta zbyt mocna dla „Jaskółek”

Wygrane Iskry Tarnów i rezerw Unii Tarnów oraz porażki trzech pozostałych naszych zespołów – tak przedstawia się bilans ostatniego weekendu kwietnia w wykonaniu tarnowskich drużyn występujących w seniorskich ligach męskiej piłki nożnej.

Piłka do piłki nożnej

W dwudziestej siódmej kolejce trzeciej ligi, Unia Tarnów zmierzyła się na swoim boisku z pewnie zmierzającą do drugiej ligi Wieczystą Kraków. Tarnowianie jedynie do przerwy byli w stanie nawiązać walkę z faworytem. Druga połowa należała już zdecydowanie do zespołu trenera Sławomira Peszki. Już w 46 min na listę strzelców wpisał się Tomasz Swędrowski. Po wejściu w 63 min na boisko, hat-trick zaliczył Michał Trąbka, pokonując Kacpra Hamulewicza w 64, 73 i 80 min. Wynik na 5-0 (0-0) dla Wieczystej ustalił natomiast w 85 min inny rezerwowy gracz gości, Karol Danielak. Na siedem kolejek przed końcem, Unia zajmuje w tabeli jedenaste miejsce.

O wiele lepiej spisała się druga drużyna Unii Tarnów, w wyjazdowym spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki piątej ligi pokonując 3-0 (2-0) GKS Gromnik. Tarnowianie objęli prowadzenie w 10 min po strzale Jakuba Popieli. Dziesięć minut później miejscowy bramkarz skapitulował po strzale Filipa Padły, a wygraną tarnowian przypieczętował w 89 min, wprowadzony na boisko po przerwie Filip Gala. Rezerwy „Jaskółek” zajmują obecnie czternaste miejsce w tabeli.

Bez punktów wróciła z wyjazdu do Drwini Tarnovia, przegrywając z tamtejszym GKS 1-2 (0-1). Jedyna do przerwy bramka padła w 13 min po strzale Krzysztofa Waryłkiewicza. Na kolejne trafienia czekać trzeba było do końcowych minut. W 85 min prowadzenie miejscowych podwyższył Wojciech Tomala, a w doliczonym czasie gry (90+3 min) kontaktową bramkę dla naszej drużyny zdobył Igor Król. Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu, Tarnovia jest dziewiąta.

Swojego dorobku punktowego nie powiększył także trzeci nasz zespół grający we wschodniej grupie piątej ligi, czyli Metal Tarnów. W meczu rozgrywanym na boisku przy ul. Warsztatowej zmierzył się on z Sokołem Słopnice. Losy spotkania rozstrzygnęły się w początkowych fragmentach drugiej połowy. W 50 min jego wynik otworzył Mambe Camara. Minutę później na listę strzelców wpisał się natomiast, wprowadzony na boisko po przerwie, Patryk Nowak, ustalając rezultat na 0-2 (0-0). Porażka ta zepchnęła tarnowian na szóste miejsce w tabeli.

Po kolejne zwycięstwo sięgnęła natomiast występująca w klasie „A” Iskra Tarnów. W meczu dziewiętnastej kolejki rozgromiła ona 6-1 (1-0) grającą cały mecz w dziesięciu Białą Lubaszowa. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na boisku w Lisiej Górze nie wskazywała na tak efektowną wygraną tarnowian. Jedyną bramkę zdobył bowiem w 14 min Daniel Kanarek. Po niespełna dziesięciu minutach gry po przerwie było już 3-0, a na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Jarmuła (51 min) oraz Daniel Szpala (54 min). W 70 min piłkę do własnej bramki skierował Przemysław Myjkowski, minutę później bramkarz Białej skapitulował po raz piąty, tym razem po strzale Łukasza Kubisztala. W 85 min honorową bramkę dla gości zdobył Mariusz Dziubaczka, a wynik ustalił w 87 min Daniel Kubala. Wygrana ta dała Iskrze awans na piąte miejsce w tabeli.

***

Kolejne mecze o ligowe punkty część z naszych zespołów rozegra już w najbliższą środę 1 maja. O godz. 16 rozlegnie się pierwszy gwizdek w pojedynku Okocimskiego Brzesko z Metalem Tarnów. Tarnovia o godz. 17 podejmie Orkana Szczyrzyc, a rezerwy Unii Tarnów o tej samej porze rozpoczną mecz z Zalesianką Zalesie. Iskra Tarnów o godz. 15 zagra natomiast w Wojniczu z tamtejszą Olimpią.